Subskrybuj: Posty | Komentarze

Zaskakujące możliwości niedużych urządzeń fiskalnych

Zaskakujące możliwości niedużych urządzeń fiskalnych

Jakie skojarzenia budzą technologie o niedużej wielkości? Oczywiście, odbieramy je jako wygodne, poręczne, łatwe do przechowywania lub przenoszenia i zapewne spełniające swoje podstawowe zadania. Jednak, pomimo postępującej miniaturyzacji oraz cyfryzacji, wciąż potrafi funkcjonować przekonanie, że tego typu modele – w porównaniu z dużymi – nie mogą mieć za wiele do zaoferowania. Tymczasem urządzenia fiskalne skutecznie obalają ten mit i niejednym zaskakują.

Urządzenia fiskalne o niedużych gabarytach szczególnie dobrze sprawdzają się w handlu mobilnym. Dla przedsiębiorców prowadzących tego typu działalność, kompaktowa, lekka, ergonomiczna konstrukcja to jeden z priorytetów, decydujących o wyborze danego modelu. Nie oznacza to jednak, że są gotowi zrezygnować z istotnych, praktycznych i często nowoczesnych rozwiązań. W efekcie, mała kasa lub drukarka rejestrująca posiada cechy atrakcyjne również dla innych branż. Łatwo to pokazać na 2 przykładach marki Posnet.

Kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ

Model ten został przywołany nie bez powodu – to obecnie najmniejsza kasa fiskalna dostępna na polskim rynku. Co to oznacza w praktyce? Wytrzymała konstrukcja Mobile HS EJ zamyka się w wymiarach: 158 x 86 x 46 mm, a w dodatku waży mniej, niż pół kilograma. Dzięki temu urządzenie dobrze leży w dłoniach i nie męczy podczas długotrwałej pracy w terenie. Ponadto, jej specjalne mocowania pozwalają umieścić kasę na stałe, np. w samochodzie.

Zgodnie z powyższą tezą – model marki Posnet to nie tylko małe gabaryty, ale i duże możliwości. A jakie dokładnie?

Kasa fiskalna Mobile HS EJ, oprócz możliwości zaprogramowania 4 000 pozycji towarowych, oferuje także zapis kopii paragonów w formie elektronicznej, wystawianie dokumentów fiskalnych z prędkością 22 linii na sekundę oraz łatwą obsługę mechanizmu drukującego. Oprócz tego, została wyposażona w intuicyjną klawiaturę, zawierającą przyciski funkcyjne. Dzięki nim, możemy zdefiniować skróty klawiszowe dla wybranych produktów i usług lub istotnych funkcji urządzenia – wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Warto również dodać, że wbudowany, wydajny akumulator zapewnia wydruk 50 000 linii paragonu bez konieczności zasilania zewnętrznego. A gdy już bateria się wyczerpie – istnieje opcja skorzystania z ładowarki samochodowej.

Dowiedz się więcej o Posnet Mobile HS EJ klikając tutaj: www.pckf.pl/posnet-mobile-hs-ej

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

Urządzenie to jest naturalną kontynuacją powyższej idei. Jako najmniejsza i najlżejsza istniejąca drukarka fiskalna, wygrywająca nawet z modelem Mobile HS EJ (wymiary: 128 x 86 x 46 mm, waga: 380 g), pozwala obsłużyć bazę towarową rzędu aż 100 000 PLU. Podobnie jak poprzedniczka, rejestruje kopię paragonów w formie cyfrowej oraz zapewnia i drukuje z prędkością 22 linii na sekundę. Co jeszcze potrafi?

Posnet Temo HS EJ posiada równie wydajny akumulator i tak, jak Mobile HS EJ – umożliwia zasilanie przy użyciu ładowarki samochodowej. Ponadto, oprócz paragonów, drukuje też faktury VAT. Urządzenie zostało wyposażone w standardowy interfejs USB oraz moduł komunikacyjny Bluetooth do bezprzewodowej współpracy z komputerem – tłumaczy Marcin Ciechowicz.

Dowiedz się więcej o Posnet Temo HS EJ pod tym linkiem: www.pckf.pl/posnet-temo-hs-ej

Oba modele znakomicie nadają się do każdej podróży służbowej. Bowiem zarówno kasa, jak i drukarka z łatwością mieszczą się nie tylko w samochodowym schowku, ale także w plecaku, damskiej torebce, a nawet – w kieszeni marynarki. Trzeba też wspomnieć o nowoczesnym designie urządzeń marki Posnet. Ich obudowa (występująca w 2 wersjach kolorystycznych) charakteryzuje się eleganckim wyglądem i dbałością o szczegóły. Dlatego Mobile HS EJ i Temo HS EJ – pod względem wielkości, funkcjonalności i wzornictwa – świetnie prezentują się w biurach rachunkowych, kancelariach prawniczych, gabinetach lekarskich czy też w salonach kosmetycznych. I usprawniając też działalność stacjonarną, dowodzą swojej wszechstronności.

Czytaj również co siedzi wewnątrz kasy fiskalnej klikając tutaj: www.rp.pl/Co-w-kasie-piszczy-czyli-o-bogatym-wnetrzu-urzadzen-fiskalnych