Subskrybuj: Posty | Komentarze

Zarządzaj finansami przez Internet

Zarządzaj finansami przez Internet

Żeby mieć pod kontrolą konto firmowe czy osobiste, wcale nie musisz odwiedzać siedziby banku kilka razy w tygodniu. Konto bankowe możesz z powodzeniem obsługiwać przez Internet – bez względu na to, gdzie jesteś.

Jak działa konto internetowe i czym kierować się przy wyborze rachunku – tak osobistego, jak i firmowego?

Internetowe konto bankowe od A do Z

Konta internetowe powoli stają się dziś standardem. Rachunek możesz nawet otworzyć bez wychodzenia z domu. Tak jest choćby w przypadku konta Active i innych produktów Eurobanku – wniosek wypełniasz online, a dane potwierdzasz bądź to symbolicznym przelewem z innego konta bankowego, bądź to, podpisując umowę, którą dostarcza ci kurier – prosto i wygodnie. Takie możliwości są również dostępne w licznych rachunkach firmowych.

A to nie wszystko. Możesz w pełni obsługiwać konto bankowe przez Internet. Portal bankowy online umożliwi ci nie tylko wykonywanie przelewów, ale i zamawianie kart płatniczych, zmianę limitów na kartach, definiowanie zleceń stałych i poleceń przelewu i znacznie więcej. Banki coraz częściej oferują również narzędzia statystyczne – takie, które pozwalają sprawdzić, na co „idą” firmowe czy prywatne pieniądze. Statystyki takie dają większą przejrzystość, gdy chodzi o zarządzanie budżetem – warto z nich więc skorzystać.

Komputerowo i mobilnie

Jeśli lubisz załatwiać sprawy „w biegu”, bez potrzeby zasiadania przed komputerem, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Swoje konto bankowe możesz obsługiwać także, nie mając pod ręką komputera. Są jednak dwa warunki. Potrzebny ci smartfon lub tablet, a także połączenie internetowe. Potem wystarczy pobrać aplikację bankową, za pomocą której możesz wykonywać najpotrzebniejsze operacje – przelewy wewnętrzne i zewnętrzne, doładowanie telefonu i tym podobne.

Ponadto mobline aplikacje pozwalają też m.in. na zakładanie lokat. A to wygodne – szczególnie, jeśli zależy ci na tym, by twoje pieniądze pracowały na siebie każdego dnia.

Bezpieczeństwo

Gdy zaś chodzi o kwestie bezpieczeństwa, aplikacje mobilne zazwyczaj wymagają podania numeru PIN bądź dodatkowej weryfikacji – nawet z wykorzystaniem skanera linii papilarnych. Oznacza to więc, że transakcje tą drogą można podejmować, mając pewność, że żadna osoba trzecia nie uzyska dostępu do naszych środków. Kluczem do sukcesu jest korzystanie z zaufanego połączenia z siecią.

Bankowość elektroniczna oraz mobilna znacznie ułatwia zarządzanie finansami tym, którzy żyją aktywnie i cenią sobie oszczędność czasu. Właśnie dlatego, wybierając konto – czy to osobiste, czy to firmowe, warto przyjrzeć się bliżej opcjom, które zapewnia w tym zakresie bank. Im bardziej przyjazna aplikacja bankowa na telefon i im bardziej funkcjonalny system bankowości internetowej – tym mniejsze prawdopodobieństwo, że konieczna będzie jakakolwiek wizyta w placówce bankowej.