Subskrybuj: Posty | Komentarze

Zalety rejestru faktur

Zalety rejestru faktur

Przepisy powszechnie obowiązującego prawa nakładają na wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą obowiązek nie tylko wystawiania faktur i rachunków za sprzedane towary czy zrealizowane usługi, ale także gromadzenie i przechowywanie poszczególnych dokumentów w archiwum przez kilka lat, co dla większości przedsiębiorców może stanowić pewien problem. W rzeczywistości bowiem oznacza konieczność zagospodarowania określonej ilości miejsca w biurze, wstawienia szeregu regałów wypełnionych po brzegi obszernymi i grubymi, nieeleganckimi segregatorami.

Elektroniczny system faktur

Wraz z rozwojem Internetu oraz systemów informatycznych powstały natomiast nowoczesne i innowacyjne systemy rejestrowania faktur, które pozwalają na przechowywanie różnorodnych dokumentów na komputerze lub innych elektronicznych nośnikach danych. Dzięki czemu segregatory i potężne regały stały się w zdecydowanej większości firm zbędne, a ich miejsce zajęły wygodne fotele i stoliki, przy których mogą odbywać się rozmowy biznesowe pomiędzy kontrahentami. Elektroniczny rejestr faktur pozwala przede wszystkim na obniżenie kosztów eksploatacyjnych przedsiębiorstwa w zakresie drukowania, przesyłania i archiwizowania dokumentów czy angażowania licznej grupy pracowników.

Profesjonalnie i bezpiecznie

Przechowywanie faktur i rachunków zgodnie z obowiązującymi przepisami powszechnie obowiązującego prawa, znajduje się w ofercie wielu znanych i popularnych serwisów internetowych takich jak f4you.pl, który zapewnia archiwizację dokumentów na najwyższym poziomie. Klienci F4you mają zapewniony dostęp do poszczególnych dokumentów o każdej porze dnia i nocy przez Internet z dowolnego miejsca na świecie. Co więcej wyszukanie i skorzystanie z pożądanego dokumentu w systemie zajmuje zaledwie kilka chwil. W związku z tym, warto rozważyć przejście tylko i wyłącznie na faktury elektroniczne, ponieważ zdecydowanie posiadają one wiele więcej zalet niż tradycyjne faktury.