Subskrybuj: Posty | Komentarze

Kantor internetowy Fritz Exchange

Kantor internetowy Fritz Exchange

Wymiana walut staje się coraz bardziej popularna wśród Polaków – dzieje się tak z kilku powodów – głównym są kredyty bankowe zaciągane w obcych walutach, które często mają o wiele lepsze oprocentowanie niż kredyty w walucie polskiej. Dodatkowo korzystne kursy w kantorach internetowych pozwalają na poczynienie jeszcze większych oszczędności. Kiedy dokładnie opłaca się korzystać z usług kantorów internetowych i czy jest to rozwiązanie dla każdego?

Kiedy najbardziej opłaca się korzystać z kantorów internetowych?

Z reguły panuje przekonanie, że korzystanie z kantorów internetowych jest najbardziej opłacalne dla przedsiębiorców. Jest w tym sporo prawdy, gdyż wiele kantorów, w tym internetowy kantor Fritz Exchange, przygotowuje specjale oferty dla firm. Jednak również osoby prywatne mogą korzystać z takiej możliwości. Szczególnie chętnie korzystają z kantorów internetowych osoby spłacające kredyty hipoteczne w obcej walucie. Jest to rozwiązanie często stosowane przez kredytobiorców, którzy zdecydowali się na kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich. W związku z wydarzeniami z ostatnich lat, wymiana w kantorze internetowym pozwala na tańszy zakup tej waluty i zmniejszenie nominalnej kwoty raty kredytu.

Z kantorów internetowych mogą też korzystać osoby, które pracują zagranicą i chcą korzystnie wymienić zarobione przez siebie pieniądze na polską walutę. Po takie rozwiązanie chętnie sięgają również osoby wybierające się zagranicę w celach turystycznych i chcą wymienić pieniądze na wydatki, jakie będą na nich czekały poza granicami kraju.

Dlaczego korzystanie z kantorów internetowych się tak opłaca?

Kantory internetowe z reguły oferują o wiele lepsze kursy walut niż kantory stacjonarne i banki. Co istotne, przy bardzo dużych kwotach można negocjować wysokość kursu, po jakim nastąpi wymiana. W kantorach internetowych można wymienić waluty bardzo popularne, takie jak chociażby euro czy dolary, ale i te mniej popularne, których nieraz brakuje w kantorach stacjonarnych.