Subskrybuj: Posty | Komentarze

Integracja pracowników, czyli sztuka budowania dobrych relacji w firmie

Integracja pracowników, czyli sztuka budowania dobrych relacji w firmie

Relacje pomiędzy pracownikami mają istotny wpływ na atmosferę w firmie, jak również na wydajność pracy. To właśnie dlatego wielu pracodawców przywiązuje tak dużą wagę do integracji i organizuje specjalne imprezy dla pracowników, a także wspólne wyjazdy. Czy każde z takich wydarzeń przynosi oczekiwanie rezultaty?

Okazuje się, że wszystko uzależnione jest od odpowiedniego przygotowania imprezy, a więc od tego, czy organizator ma dobry pomysł na integrację pracowników. Bardzo często wybór pada na taneczną imprezę firmową, połączoną z dobrym poczęstunkiem. Takie przyjęcie odbywa się w klubie albo restauracji. Decydując się na nie warto pamiętać, jak ważną rolę odgrywa menu, dlatego powinno być dobrze przemyślane i dostosowane do charakteru eventu.

Imprezy integracyjne – pomysły i inspiracje

Niektórzy starają się sprawić, aby impreza integracyjna różniła się od innych przyjęć, w których mieli okazję brać udział jej uczestnicy. Obecnie modne są między innymi tematyczne imprezy pracownicze. Jako przykład można wskazać zabawy w stylu lat 60-tych albo 80-tych, podczas których wszyscy mają na sobie stroje noszone w minionych dekadach i tańczą przy dźwiękach popularnej wówczas muzyki. Wielu ludzi uwielbia się bawić na imprezach hawajskich, fiestach meksykańskich albo na wieczorach pirackich. Niektórzy nie chcą korzystać z takich pomysłów, ponieważ preferują bardziej nietypowe imprezy integracyjne.

Integracja przez zabawę w lunaparku

W Energylandii można zorganizować wiele oryginalnych eventów dla pracowników, tak więc jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego. Strefa ekstremalna parku nawiązuje stylistyką do kultury Azteków i Majów, tak więc wizytę u nas można potraktować jako element imprezy integracyjnej, której motywem przewodnim będą dawne amerykańskie cywilizacje. Czas spędzony w tym sektorze bez wątpienia dostarczy znacznie więcej emocji niż zabawa na parkiecie, w jakiej pracownicy brali udział już wiele razy. Wycieczka firmowa do parku rozrywki to doskonały sposób na integrację pracowników także dlatego, że tutaj można poczuć się jak dziecko bez względu na to, ile naprawdę ma się lat. Na gości czekają między innymi bardzo szybkie kolejki górskie i ekstremalne huśtawki, dzięki którym mogą poczuć dreszczyk emocji. Wspólna zabawa w sektorze przeznaczonym dla dorosłych i młodzieży to najlepszy sposób na integrację pracowników. Dodatkową zaletą jest fakt, że w Energylandii można skorzystać ze specjalnej oferty, która została opracowana z myślą o firmach.