Subskrybuj: Posty | Komentarze

CZYM JEST POŻYCZKA LEASINGOWA?

CZYM JEST POŻYCZKA LEASINGOWA?
Od kilku lat ciekawość wśród konsumentów wzbudza pożyczka leasingowa. To formuła, znajdująca się gdzieś pomiędzy kredytem, a leasingiem. Jest to ciekawa alternatywa dla standardowych pożyczek bankowych.

Kredyt leasingowy udzielany jest nie przez banki, a przez firmy leasingowe. Przez to cała procedura przypomina rozpatrywanie właśnie wniosku o leasing. Przedsiębiorstwa takie nie mają zazwyczaj tak restrykcyjnych przepisów, jak banki. Dzięki temu łatwiej jest uzyskać taki kredyt. Wymaga to minimum formalności i zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Co ważne, ta forma pozyskania pieniędzy może być wykorzystana jedynie na zakup środków trwałych, jak np. narzędzia, samochody, sprzęt medyczny, itd. Nie można przeznaczyć tych środków na załatanie dziury budżetowej czy remont biura.

W pewnym sensie kredyt leasingowy jest również podobny do tradycyjnej pożyczki w banku. Najważniejszym podobieństwem jest to, że zakupiony za pozyskane pieniądze przedmiot, staje się natychmiast własnością pożyczkobiorcy, a nie firmy leasingowej. Oznacza to leasing bez wykupu. Tego typu operacja traktowana jest tożsamo jak standardowy kredyt pod względem podatkowym. W tym wypadku to klient dokonuje amortyzacji zakupionego produktu. Można odpisać go również od podatku – jednorazowo lub rozłożyć ten proces na miesięczne raty. Firma może również jednorazowo odliczyć VAT.

Co istotne, każda firma oferuje inne oprocentowanie leasingu. Warto zapoznać się ze szczegółami takiej propozycji. Z tego względu powinniśmy postawić na rzetelnego i sprawdzonego doradcę. Takich ekspertów możemy znaleźć w firmie CLS. CLS nawiązuje współpracę jedynie z najlepszymi osobami w tej branży. Podczas umówionego spotkania omawiają oni warunki przyznania kredytu leasingowego, jego korzyści oraz obowiązki, które spoczywają na kliencie. Aby umówić się na taką rozmowę, wystarczy zadzwonić, wysłać e-mail lub zostawić swój numer telefonu na stronie https://cls.pl, w zakładce „kontakt”. Niezwłocznie skontaktuje się z nami specjalista z firmy CLS, który znajduje się najbliższej nas.